06.11.2021 PRZERYWAMY CISZĘ – POLNE MAKI MAJĄ SIŁĘ

Szanowni Państwo,

 

Już 06 listopada 2021 zapraszamy do udziału w wydarzeniu pod nazwą:

„PRZERYWAMY CISZĘ – POLNE MAKI MAJĄ SIŁĘ”

 

Przemoc karmi się milczeniem, rozgrywa w zaciszu domowym, stanowi najpilniej strzeżoną tajemnicę rodzinną. Zamyka w cierpieniu osobę, która jej doznaje, a sprawcy umożliwia dalsze działanie. Każdy brak czy powstrzymanie się od reakcji; przyzwolenie czy usprawiedliwienie; umniejszenie czy zbagatelizowanie stosowania przemocy- potęguje  poczucie siły i bezkarności osób stosujących przemoc. U osób doświadczających przemocy wzmacnia i utrwala poczucie bezsilności i bezradności.

Możemy to zmienić. Przerwijmy więc ciszę jak makiem zasiał. Tu nie potrzeba bohatera/ bohaterki – wystarczy reakcja.

 

W myśl sentencji: „Praeventioni melius quam remediumlepiej zapobiegać niż leczyć” Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach zaprasza na wydarzenie o charakterze otwartym, promujące profilaktykę przeciwdziałania przemocy. Wydarzenie to skierowane jest do osób w każdym wieku. Zapraszamy dorosłych i dzieci. Ten czas, wspólnie spędzony z nami, zapadnie każdemu w pamięć.

W programie:

Warsztaty „Temperatura temperamentu”

Warsztaty „Oddech zamiast złości”

Warsztaty „PrzeMOCne eMOCje”

Warsztaty „Polne maki mają siłę”

 

Ponadto spotkania z psychologami, specjalistami i konsultantami. Zapewniamy poufność i anonimowość rozmów, swobodę wypowiedzi oraz możliwość skorzystania z wiedzy i umiejętności profesjonalistów.

 

Przyjdź, czekamy na Ciebie 6.11.2021 r. (sobota)- Centrum Handlowe „FORUM”, Gliwice, ul. Lipowa 1,  od 11:00 do 17:00.

Plakaty do pobrania:

W ostatnią sobotę, tj. 6 listopada 2021 r. nasz Zespół miał przyjemność zorganizować, dzięki uprzejmości C.H. Forum Gliwice, wydarzenie o charakterze otwartym związane z działaniami dotyczącymi profilaktyki przemocy.
Miło nam poinformować, iż wydarzenie zakończyło się sukcesem! Frekwencja dopisała, a przygotowane warsztaty cieszyły się zainteresowaniem.
Z przyjemnością gościliśmy również znanego gliwickiego fotoreportera, Pana Zdzisława Dańca, dzięki uprzejmości, którego powstała fotorelacja do obejrzenia, której zapraszamy.
Podczas Kampanii “Razem przeciw przemocy” mierzymy się z trudnym tematem, wstydliwym i budzącym kontrowersje.
Dziękujemy wszystkim Mieszkańcom Gliwic, że z nami przerywają ciszę jak makiem zasiał…
Zespół Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach