Kategorie

Archiwalne

1 SZTAFETA “Rodziny przeciw przemocy” w ramach Gliwickiej Parkowej Prowokacji Biegowej

6 grudnia 1989 roku na terenie Politechniki Montrealskiej mężczyzna zamordował 14 kobiet, a 13 ranił, twierdząc, że nie skończył studiów, ponieważ kobiety zabrały mu miejsce na uczelni. Ten akt agresji sam nazwał walką z feminizmem. Jedną z konsekwencji tragedii było założenie w 1991 roku przez aktywistów z Toronto ruchu Kampanii Białej Wstążki (The White Ribbon Campaign), skupiającego mężczyzn walczących z przemocą wobec kobiet. Symbol białej wstążki został wybrany na znak niewinności, mówiący o tym, że zaangażowani w akcje mężczyźni nie będą stosować przemocy wobec kobiet i będą się temu przeciwstawiać.

 Już 23 października 2021 r., dzięki uprzejmości organizatora – Amatorskiego Klubu Miłośników Biegania „Pędziwiatr” Gliwice działającego przy Stowarzyszeniu Rozwoju Czechowic w Gliwicach, w ramach cyklicznej gliwickiej imprezy sportowej pn. „Gliwicka Parkowa Prowokacja Biegowa” wystartuje pierwsza sztafeta „Rodziny przeciw przemocy”. Ponadto wszystkie osoby biorące udział w wydarzeniu będą miały okazję przypiąć do koszulek białą wstążkę będącą głosem gliwiczan w ogólnoświatowym ruchu Kampanii Białej Wstążki.

Niniejsze wydarzenie jest częścią kampanii społecznej objętej honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice „Razem Przeciw Przemocy”.

Zapraszamy 23.10.2021 r. na godz. 9:00! Zawody w terenie będą rozgrywane w Gliwicach, w lesie komunalnym, wjazd od ulicy Leśnej. Biuro zawodów będzie zlokalizowane na polanie koło stadionu Piasta.

Informacje o rejestracji

Ponadto zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w wydarzeniach towarzyszących zawodom sportowym, których celem jest profilaktyka przemocy. Zapraszamy wszystkich serdecznie na sobotnią poranna kawę/herbatę na polanie w parku 😊