Kategorie

Archiwalne

Rusza kampania “Razem przeciw przemocy”

8 października o godz. 11.00 odbędzie się inauguracja kampanii „Razem Przeciw Przemocy”.

Relację z konferencji będzie można zobaczyć na kanale YouTube „OPS Gliwice”.

Przemoc to fizyczne i psychiczne zadawanie bólu i cierpienia, dominacja i kontrola, naruszanie praw i dóbr osobistych. Jest powszechna, pojawia się zawsze tam, gdzie istnieją nierówne relacje. Każdy z nas może znaleźć się w roli osoby doznającej przemocy czy świadka jej stosowania.
Aby zminimalizować zjawisko przemocy i pomóc osobom, które jej doznają Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach zachęca do udziału w kampanii „Razem przeciw przemocy”.
W ramach akcji zaplanowano szereg działań, m.in. konferencję inaugurującą, szkolenia, warsztaty profilaktyczne, konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży, eventy profilaktyczno-edukacyjne organizowane w przestrzeni miejskiej. Kampania potrwa do grudnia.

Udział w organizowanych wydarzeniach będzie bezpłatny. Informacje o kampanii, publikacje i inne materiały dotyczące przeciwdziałania przemocy, dostępne będą na stronie www.opsgliwice.pl w zakładce „Formy pomocy”- „Razem przeciw przemocy” oraz na profilu Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach na portalu Facebook.

Serdecznie zapraszamy do udziału.