Kategorie

Archiwalne

Pilotażowy program Aktywny Samorząd Moduł II

Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach informuje, że z dniem 10.10.2020 r. upływa termin naboru wniosków w ramach pilotażowego programu Aktywny Samorząd Moduł II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym

Składanie wniosków o dofinansowanie w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” możliwe jest drogą elektroniczną, za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia SOW.

System SOW umożliwia Osobom Niepełnosprawnym  aplikowanie o środki PFRON będące w gestii jednostek samorządowych za pomocą Internetu 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, bez wychodzenia z domu, bez kolejek i bez barier.  Dzięki nowoczesnej platformie informatycznej mogą Państwo uzyskać informację na temat wsparcia dostępnego z PFRON, a następnie wypełnić, podpisać i złożyć wniosek, dokonać ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień, podpisać umowę oraz rozliczyć dofinansowanie.

Jedyne, czego potrzeba to:

  • dostęp do Internetu,
  • konto w Systemie SOW (bezpłatne),
  • Profil Zaufany (bezpłatny), lub podpis elektroniczny.

Można skorzystać także z kreatora (portal informacyjny), bezpłatnej infolinii SOW: 800 889 777 (czynna w dni robocze, w godzinach 9.00 – 17.00) lub mobilnego asystenta osoby niepełnosprawnej.