Kategorie

Archiwalne

Grupa informacyjno-edukacyjna “Przełamać ciszę”

„Walczę o siebie i moich najbliższych – wiem i już umiem powiedzieć NIE PRZEMOCY”

 

Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do udziału w GRUPIE INFORMACYJNO-EDUKACYJNEJ DOT. ZJAWISKA PRZEMOCY DOMOWEJ PN. “PRZEŁAMAĆ CISZĘ”

Przemoc domowa to działania naruszające prawa i dobra osobiste drugiego człowieka stanowiące bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa osób z najbliższego otoczenia.

Dlatego żadnych aktów przemocy nie można ignorować.

Osoby pokrzywdzone nie są winne przemocy. Winę ponosi zawsze wyłącznie sprawca przemocy.

Osoby pokrzywdzone nie muszą być osamotnione,  mogą liczyć na wsparcie i otrzymać pomoc.

Uczestnictwo w grupie umożliwia uzyskanie informacji dotyczących zjawiska przemocy. Ponadto zapewnia wsparcie, pomoc w odbudowaniu utraconej stabilizacji i bezpieczeństwa, przeciwdziała poczuciu osamotnienia i odizolowania.

Jeśli:

  • nie masz pewności czy sytuacja której doświadczasz to przemoc???
  • zastanawiasz się czy zdarzenia, w których uczestniczysz lub jesteś ich świadkiem są przemocą???
  • do tej pory obawiałaś/eś się wyjść ze swoim problem gdziekolwiek na zewnątrz, potrzebujesz wzmocnienia w Tobie odwagi i energii do podejmowanych działań, to uczestnictwo w grupie jest właśnie dla Ciebie.

Spotkania GRUPY INFORMACYJNO – EDUKACYJNA “PRZEŁAMAĆ CISZĘ” począwszy od dnia 27.04.2023 r. będą odbywać się w każdy czwartek w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach przy ul. Wł. Sikorskiego 134 (piętro I)  w godzinach od 10:00 do 11:30.

Celem zgłoszenia chęci uczestnictwa w grupie prosimy o kontakt ze starszym specjalistą pracy z rodziną panią Karoliną Ploska tel: 32 300-01-11.

Plakat informacyjny - Grupa informacyjno-edukacyjna "Przełamać ciszę"