Usługa “Majster-klepka”

Od 1 lipca 2022r. osobom z orzeczeniem o znacznym lub równoważnym stopniu niepełnosprawności w domowych naprawach pomoże fachowiec „na telefon” w ramach usługi “Majster-klepka” organizowanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Gliwicach.

 

Usterki można zgłaszać telefonicznie koordynatorowi z ramienia Ośrodka Pomocy Społecznej w Gliwicach pod nr telefonu 510 230 148, od poniedziałku do piątku między godz. 8.30 a 14.30. Po dokonaniu weryfikacji zgłoszenia przez koordynatora, naprawy będzie realizowała firma POG-Tech.

Każdy mieszkaniec Gliwic, który nie ukończył 60 roku życia oraz posiada orzeczenie o znacznym lub równoważnym stopniu niepełnosprawności, mieszkający samotnie lub z inną osobą z niepełnosprawnościami, może skorzystać z usługi “Majster-klepka”.

 

Pomoc dotyczy drobnych czynności naprawczych i remontowych – usług, których wykonanie nie przekracza dwóch godzin i które nie wymagają natychmiastowej interwencji (termin przyjazdu ustalany jest podczas telefonicznego zgłoszenia i zależy między innymi od liczby zgłoszeń od innych osób). Fachowcy służą pomocą m.in. w naprawieniu spłuczki czy wymianie żarówki. Mogą także zamocować żyrandol albo lustro, wymienić zepsute gniazdko elektryczne albo wyregulować nieszczelne okna i drzwi. Usługi świadczone są bezpłatnie, ale koszt wykorzystanych do naprawy materiałów przekraczający 30 zł pokrywa odbiorca usługi.

Usługa „Majster-klepka” nie obejmuje remontów (malowania ścian, kafelkowania), prac budowlanych ani składania mebli.

 

Naprawy będą świadczone z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.